Wernisaż wystawy pt.

 • 1%
  1%
 • Darmowe warsztaty fotograficzne
  Darmowe warsztaty fotograficzne
 • BIORÓŻNORODNOŚĆ SZANSĄ ZIEMI
  BIORÓŻNORODNOŚĆ SZANSĄ ZIEMI
 • WYSTAWA STOWARZYSZENIA FOTOGRAFICZNEGO ASHIYA
  WYSTAWA STOWARZYSZENIA FOTOGRAFICZNEGO ASHIYA
 • MAYA ART WORKSZOP EXPERYMENTALNY AUTOPORTRETU
  MAYA ART WORKSZOP EXPERYMENTALNY AUTOPORTRETU
 • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE CYJANOTYPIA
  WARSZTATY FOTOGRAFICZNE CYJANOTYPIA
 • Martyn Goddard
  Martyn Goddard
 • 70-lecie ŁTF
  70-lecie ŁTF

Artykuły

Wernisaż wystawy pt. "Opowieść o lesie"

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Opowieść o lesie" który odbędzie się 30 maja 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii Fotografii ŁTF im. E. Hanemana przy ulicy Piotrkowskiej 102 w Łodzi.

Lasy – zielone płuca naszej planety. Niegdyś – przecinane arteriami rzek – królowały na niej, a wyrwanie spod ich panowania coraz to większych połaci ziemi było miarą postępu ludzkiej cywilizacji. Dziś owym wyznacznikiem naszego rozwoju wydaje się być zdolność do racjonalnego korzystania z kurczących się zasobów leśnych, ich ochrony i odnowy.

Dla ludzi – źródło pokarmu, budulca, pradawne mieszkanie do dziś będące synonimem spokoju, uporządkowania, a przeciwieństwem miejskiego zgiełku. Wreszcie najpewniejsze miejsce ucieczki gdy umysł człowieczy sięgnie dna i każe rozpocząć wojnę... Znamienne, że ten najbardziej pierwotny, nieprzebyty, dający poczucie bezpieczeństwa las nazywany bywa matecznikiem.

Fotograficy i filmowcy związani z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego poproszeni zostali o zdjęcia „swoich” lasów. Tak powstała opowieść o miejscach i spotkaniach. Dla każdego z Autorów las to miejsce realizacji własnej pasji, a nierzadko również i pracy. Miejsca. Od podłódzkiego Lasu Wiączyńskiego, aż po Bieszczady. Spotkania. Od tych najbardziej codziennych jak ciekawski kozioł spłoszony na łące, do tych wyczekanych nierzadko przez lata – jak obserwacje wilków, bocianów czarnych czy niedźwiedzi.

Autorzy

Adam Adamski, Michał Ludwiczak, Łukasz Łukasik, Tomasz Ogrodowczyk, Magdalena Sarat, Dariusz Sarnowski, Ryszard Sąsiadek, Radosław Trzciński, Marek Trzeciak, Wojciech Wójcik

Marek Trzeciak – komisarz wystawy, kierownik Galerii Zarzewskiej.