Data pogrzebu - Smutna wiadomość - zmarł Tadeusz Wijata

 • 1%
  1%
 • SŁAWOMIR GRZANEK „ADHUC VITA”
  SŁAWOMIR GRZANEK „ADHUC VITA”
 • Tadeusz Wijata (1955-2021) „Życie w wielu planach”
  Tadeusz Wijata (1955-2021) „Życie w wielu planach”
 • CIECHOWSKI/ŚWIETLIK WYSTAWA FOTOGRAFII Andrzeja Świetlika
  CIECHOWSKI/ŚWIETLIK WYSTAWA FOTOGRAFII Andrzeja Świetlika
 • 70-lecie ŁTF
  70-lecie ŁTF

Artykuły

Data pogrzebu - Smutna wiadomość - zmarł Tadeusz Wijata

 

Pogrzeb Tadeusza Wijaty odbędzie się we czwartek 1 lipca o godzinie 13:30 na cmentarzu p.w. Św. Antoniego, "Mania" ul. Solec 11.

 

Z wielkim smutkiem przekazuję informację, że dziś w nocy zmarł nasz Kolega Tadeusz Wijata.

Od 1998 roku Tadeusz był członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym od 2000 do 2006 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu. Twórca Forum "Wokół Kina", pierwszy prezes Stowarzyszenia Kina Polskie, wieloletni Dyrektor oddziału Filmoteki Narodowej w Łodzi.

Fotografował od 1978 roku. Był absolwentem Technikum Mechanicznego nr 4 w Łodzi oraz absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego – studia na kierunku kulturoznawstwo i filmoznawstwo.. Pracownik Filmoteki Narodowej – od 2000 roku był kierownikiem łódzkiego oddziału Filmoteki Narodowej.

Tadeusz Wijata był autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych. Prezentował swoje prace również za granicą – m.in. w Belgii, Czechach, Hiszpanii, Rumunii i Węgrzech. W 2004 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Aktywnie uczestniczył w spotkaniach autorskich oraz prezentacjach swoich fotografii. Uczestniczył w pracach jury w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.

W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie ...